SSANG YONG

 

SsangYong

Ssangyong KyronSsangYong logoSsangYong Motor Company je čtvrtou největší jihokorejskou automobilkou. Historie této společnosti se začala psát již v 50. letech minulého století. V roce 1954 byla založena firma Hadonghwan Motor Company, která vyráběla vojenské džípy pro americkou armádu.

Po válce ve Vietnamu ukončila americká armáda klíčovou zakázku s Hadonghwan Motor Company a výrobní firma se rázem ocitla v krizi. V 70. letech automobilka produkovala malosériové vozy, většinou na objednávku. Přišel nový strategický investor a v roce 1977 společnost změnila jméno na Dong-A Motor.

Největší zlom ve vývoji automobilky nastal v roce 1988, když firmu koupila finanční skupina Ssangyong Business Group. Ssangyong ActyonVýrobní společnost se opět přejmenovala, tentokrát už na známé jméno SsangYong Motor. SsangYong ve volném překladu znamená „dračí dvojčata“.

Vedení automobilky SsangYong cítilo velký tlak konkurence a řešení našlo v globální spolupráci. V roce 1991 začala technologická kooperace s gigantem ve světě automobilů, koncernem Daimler-Benz. Firma začala růst, vyvážet auta do zahraničí ve velkém a na pokrytí poptávky byla vybudována nová výrobní hala. Z této éry známe první modely SsangYong Musso. 

V roce 1997 odkoupila konkurenční společnost Daewoo Motors kontrolní balík akcií, jen Ssangyong Rodiusaby je o tři roky opět prodala, protože spolupráce uvízla na mrtvém bodě. SsangYong Motor se na přelomu století potýkal z velkými finančními problémy, které vyřešil až příchod nové čínské finanční skupiny

Ssangyong Rexton

SAIC (Shanghai Automotive Industry Corporation) v roce 2004. Od té doby se vozy SsangYong opět začaly objevovat na světových výstavách.

V současné době zažívá značka druhý boom. Vedení automobilky zaměřilo produkci vozů na dynamicky se rozvíjející trh s velkými auty typu SUV. Na českém trhu jsou čtyři modely: Actyon, Kyron, Rexton a Rodius.


 

 

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek